Pár rad, jak správně vybrat boty pro batole

Máte za sebou první krůčky a je jasné, že co nevidět budete pořizovat i první botičky. Na tuhle událost se většina rodičů těší, protože signalizuje novou etapu v životě jejich milovaného dítěte a samozřejmě i jich samotných.

Jenže spousta z nich si zároveň neuvědomuje – a to je velká škoda – že nesprávným výběrem botiček mohou svým ratolestem hodně ublížit.

U dětí je nošení nevhodných bot nežádoucí. Vzhledem k tomu, že se jejich tělíčko neustále vyvíjí a roste, jsou i kosti v noze velmi měkké a náchylné k deformaci. Nošením nevhodných botiček delší dobu tak může dojít k nenávratnému poškození dětského chodidla. Proto je potřeba vědět, jak dítěti botičky vybrat, na co si dát pozor a na co se naopak zaměřit.

Dětské boty vybírejte pečlivě

Už přišel ten správný čas a vy vyrážíte společně s dítětem na nákup prvních botiček? V tom případě si udělejte ještě pár minut čas na přečtení dnešního článku. Dovolujeme si v něm apelovat na důsledný a pečlivý výběr dětské obuvi. Zároveň přinášíme i několik rad, které vám při výběru mohou pomoci.

Rada číslo jedna: nekupujte boty úplně na míru

Možná jste chtěli do obchodu s botami vyrazit s přesvědčením, že musíte vybrat dokonale padnoucí botičky, které dítku padnou doslova jako ulité. Zkrátka jste chtěli najít takové boty, které budou dítěti sedět od palečku po patu naprosto přesně.

A to by byla jedna z největších chyb, které byste mohli udělat. Co se týče dětských botiček, pediatři doporučují nechat minimálně 1 cm dítěti k dobru.

Rada číslo dva: vybírejte botičky s kulatou špičkou

Co se dětské obuvi týče, vybírejte pouze takové modely, které mají kulatou špičku. I kdyby se na vás boty se špičatou špičkou usmívaly a tvářily se sebelépe, dětem je rozhodně nekupujte.

Dětská nožička totiž potřebuje v oblasti prstíků dostatek prostoru. Zabráníte tak deformacím v podobě vbočeného palce, vybočeného malíčku nebo kladívkových prstů.

Rada číslo tři: dejte přednost kotníčkovým botám

Na trhu s dětskou obuví je v současné době z čeho vybírat. Neustále se vyrábí nové a nové modely, které mají lákavý design i styl. Botičky se liší nejen barvami, ale i střihem.

Dětem doporučujeme vybírat botičky kotníčkové, které jim zajistí dostatečnou oporu. Takové botky dětskou nožičku obepnou a zajistí, takže se nebude v botkách tolik viklat.

Rada číslo čtyři: snažte se najít co možná nejlehčí botičky

U dětských botiček platí, že čím lehčí bude, tím lepší. Pokud byste dětem pořídili těžké boty, mohli byste jim uškodit. Jejich klouby ještě nejsou uzpůsobeny na nijak velkou zátěž.

Renomovaní výrobci vám to hodně ulehčují v tom, že se snaží vyrábět opravdu lehké botky, takže se stačí držet ověřených značek, které se mohou prokázat certifikáty.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články