Vychytávky co si nezapomeňte zabalit do porodnice

Pokud se vám pomalu blíží termín porodu, jistě přemýšlíte, co všechno si s sebou sbalit do porodnice. Seznamů je na internetu celá řada, ale v každém najdete vesměs to samé, některé doporučené věci opravdu využijete, jiné nikoli. V tomto článku vám ale prozradíme několik vychytávek, které vám pobyt v porodnici opravdu zpříjemní a ostatní maminky vám je budou závidět. Přečtěte si našich pět vychytávek a běžte do porodnice s esem v rukávu.

Malé červené ručníky

Proč malé? Protože se po porodu doporučuje mít na intimní partie jiný ručník než na zbytek těla, aby se předešlo případnému přenosu infekce na miminko při kojení. A proč červené? Protože na nich nebudou vidět skvrny, které se prostě po porodu nějakou dobu na ručníku objevovat budou. Ručníků si pokud možno přibalte více, ať je můžete podle potřeby střídat, ze začátku se totiž budete sprchovat několikrát denně.

Kuchyňské utěrky

Možná to zní legračně, ale věřte, že pro ně v porodnici najdete hned několik uplatnění. Zaprvé vám skvěle poslouží po osprchování a ušetříte tak několik malých červených ručníků. Dále využijete jejich primární funkci a otřete s nimi, co budete potřebovat, pro tento účel jsou opravdu mnohem lepší než papírové kapesníčky v krabičce, které jsou často doporučovány na internetu. Dále je lze využít i v případě, že nebudete mít zrovna po ruce vložky do podprsenky.

Tenký župánek

Nehledě na roční období bývá v porodnicích opravdu přetopeno, proto nemá smysl brát si váš oblíbený chlupatý župan. Většinu času totiž budete chtít být nejlépe nahá a i noční košile vám bude vadit. Župan se však z důvodu vašeho intimního pohodlí určitě hodí, přibalte si ten nejtenčí, který najdete nebo klidně jen lehounký svetřík, podstatné je, aby vám sahal alespoň do půlky stehen. Pomůže vám tak totiž například před návštěvou zakrýt místa, která nechcete dávat na odiv. Poporodní hygienické potřeby nejsou z nejtenčích, a proto je lze velmi dobře vidět i přes noční košili, což nemusí být každému příjemné.

Voda v netekoucí lahvi

Prvních několik hodin po porodu nebude patřit k úplně nejlepším z hlediska vaší pohybové zdatnosti, vaše žízeň však bude pravděpodobně veliká. Netekoucí lahev bude váš nejlepší přítel, po kterém jen natáhnete ruku, aniž byste se musela zvedat z postele a složitě se natahovat pro sklenici s brčkem.

Odličovací ubrousky

Samozřejmě není nad to vzít si i do porodnice kosmetiku, kterou běžně používáte, ale s největší pravděpodobností přijdou chvíle, kdy se vám opravdu nebude chtít hledat odličovací tampony a vaší oblíbenou micelární vodu. V tuto chvíli velmi oceníte přítomnost odličovacích ubrousků v šuplíku hned vedle vaší postele.

Jaké vychytávky si s sebou zbalit do porodnice?

  • Malé ručníky – ideálně červené, nebo jiná tmavá barva.
  • Kuchyňské utěrky
  • Tenký župan
  • Voda v netekoucí lahvi
  • Odličovací ubrousky

Tip na závěr: Gumička. I pokud máte krátké vlasy, bude se vám hodit. Kolikrát totiž nebudete mít čas ani dojít si na toaletu a ze začátku se budete chtít navíc po každé její návštěvě sprchovat. Gumičkou stáhnete noční košili nad bříškem, aby se nenamočila a za minutku budete mít hotovo.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články