Nejkrásnější básničky a přání na Den matek: Zahřejí srdce každé z vás

Den matek, svátek všech mám se slaví po celém světě

Pro maminku moji milou, kterou ráda mám… Druhá májová neděle patří tradičně všem maminkám. Den matek je symbolickým mezinárodním dnem s historickou hodnotou. Letos připadá na 8. května. A chybět by v tento den neměla ani básnička od srdce. Zde je výběr těch nejkrásnějších básní a přání, říkanek a přání nejen pro děti, ale i dospělé, kteří se milým slovem chystají potěšit naše nejdražší.
Originální básničky pro naše maminky
1) Život je jako krásná růže: voní, dýchá, i píchá. Prostě tě zkouší. No a v tom životě je jedna mana: láska, kterou ti dá tvoje máma.

2) Stovky hvězd na nebi, stovky květin na zemi, písně od stovek ptáků, zlato od stovek draků, vůně od kapek deště… Život, co mámy hlídají.

3) Byla jsi mým prvním světem, bere mi slova z úst vítr. Byla jsi prvním člověkem, k životu mostem. Byla jsi lístkem, co ke slunci mě stáčí, byla jsi korunou, co chrání ptáče. Byla jsi, přesto nejsem sama. V mém srdci navždy zahřeješ mě, máma.

4) MÁMA: „M“ znamená milion věcí, které jsem od tebe dostala. „A“ za všechny „ano“, které jsi mi darovala. „M“ znamená milovat, co jsi mě naučila a celý život jsi mě bezpodmínečně milovala. „A“ je také začátek naší abecedy – miluji tě, šeptám ti, ne však naposledy.

5) Máma – jsi mojí hvězdou na nebi. Ach, maminko, kdyby… Čas chvíli postojí a život přivolí, byla bych ti ráda s největší láskou, díkem řekla – miluji tě a děkuji.

6) Pučí, kvetou, voní, září barvami. Tak jako děti září, když milované jsou maminkami. Odtrhnu si jeden takový pestrý květ. No nikdy nerozvoní jako ty mi, máma, svět.

7) Polibkem léčí rány, pohlazením modřiny. Láskou můstí propasti, láta trhliny. Úsměvem prozáří každičký svět. Nikoho takového jako mámy na Zemi není.

8) Mohou se země třást, mohou se řítit světy. Ale kdyby není našich mám, řítíme se ve smrti vstříc. Klaníme se vám v dnešní Den mám…

many young children smiling running along the grass in the park. Childhood, Children’s Day, vacation, vacation, adventure, friendship.


Kde se vzal Den matek a proč z našeho kalendáře na čas vypadl? Oslavy mám přibližuje etnoložka
Dnes si nezapomeňte uctít svoji maminku. Proč slavíme tento den?
Básničky a říkanky od dětí – pro mámy
Tobě maminka
Za Tvou něhu maminka, za Tvou velkou lásku, za starost polibky na tváře, za každou přibudenou vrásku na Tvé tváři, na dlaních, co zrobené jsou celé, ať tato malá básnička tlumočí díků tisícé.

Tiki-taki
Tiki-taki, tiki-taki, vítáme vás milé mámy. Noc už přešla, bílý den – nakoukl nám do oken. Bije druhá hodina, matek svátek začíná.

Květy pro mámu
Všechny květiny do rukou mámy skládám jako drahokamy. Za její lásku, plnou něhy, za zelené dětské břehy. Za její štědrost, starost v hlavě, za dny šťastné, za dny hravé, za pohádky nad kolébkou, za to, že vždy stojí blízko. Maminko, přeji Ti všechno nejlepší ke Dni matek.

Když jednou vyrostu
Moje milá maminko, políbím tě na líčka, vždyť jsem ještě maličká. Ale když jednou vyrostu, ve všem ti pomůžu.

Luční květiny
Dnes je svátek všech mám, luční květiny natrhám. Udělám si kytičku jen pro svoji maminku. Dárek sama vyrobím, radost jí tím udělám. A k tomu její božtek dám, protože ji ráda mám.

Maluji květ
Maluji, maluji krásný květ. Takový květ neviděl ještě svět. Maluji, maluji jak vím, mamince tuto květinu zanesu.

Miluji, miluji
Miluji květiny, miluji ptáčky, každou hračku malinkou, ale nejvíc ze všeho miluji svou maminku.

V maminčiném objetí
Tak jako tmavou noc rozjasní hvězdička, rozjasní u nás den úsměvem maminka. Tak jako od rosy nad ránem zkrásní květ, v maminčině objetí zjasní mi celý svět.

Mamka moje jediná
Maminka mi dává božtek na líčko i malý nosíček. V náručí mě zahřívá, i písničku zazpívá. Pofouká mi bolíček, utře slzu na líčku, podrží za ručičku, když kráčíme po chodníčku. Maminka mi hladí vlásky a já vím, že to je z lásky. Vždy je při mně, miluje mě, mamka moje jediná.

Dárek pro maminku
Přemýšlel jsem celý den, co ti mamka daruji. Otevřel jsem pokladničku, chytil jsem se za hlavičku, korunky jsem všechny minul, na sladkosti na zmrzlinu, v tom ručičky moje říkají, že ti pěkný dárek udělají. Šikovné jsou, vždyť to víš, dnes si dárek prohlédnout smíš. Udělal jsem ho z lásky, maminko, vždyť to dobře víš.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram